Kwintesencje - Strona 2

Spis treści
Kwintesencje
Strona 2
Wszystkie strony

Jak wybrać właściwą Kwintesencję.

B50 B51 B52 B53 B54 B55 B56 B57 B58 B59 B60 B61 B62 B64
Q01 Q02 Q03 Q04 Q05 Q06 Q07 Q08 Q09 Q10 Q11 Q12 Q13 Q14

Kwintesencje są ściśle powiązane z flakonikami Mistrzów, które w zestawie Equilibrium obejmują butelki B50-B64. Wyjątek stanowi Q15-Kwintesencja Święty Graal, która nie jest przypisana do żadnego z Mistrzów. Oprócz związku z flakonikami Mistrzów, Kwintesencje są również powiązane z flakonikami o pastelowych odcieniach takimi jak B44, B66, B74. Jeżeli w naszym wyborze czterech flakoników Equilibrium, wszystkie frakcje będą kolorowe, to najwłaściwszą Kwintesencją, zakładając, że nie wybraliśmy butelki z Zestawu Mistrzowskiego, będzie Kwintesencja w kolorze dolnej frakcji pierwszego flakonika. Jednakże, jeżeli wybraliśmy flakonik Mistrzowski, bądź jasną lub pastelową frakcję w jednej z butelek naszego wyboru, wówczas pierwszeństwo zyskuje ta Kwintesencja.
Najbardziej odpowiednia jest Kwintesencja skojarzona z flakonikiem Mistrzowskim znajdującym się najbliżej pozycji opisującej stan „tu i teraz”, a więc na trzeciej pozycji. Może to być wskazówka, że w tym czasie dusza znajduje się w sposób szczególny w polu uwagi danego Mistrza lub też, że Mistrz ten jest w danym momencie szczególnie dostępny i wspierający. Jeżeli nie wybraliśmy flakonika Mistrzowskiego na trzeciej pozycji, to wówczas najbardziej właściwa jest Kwintesencja łącząca z Mistrzem na czwartej pozycji, a następnie w kolejności na drugim i pierwszym miejscu. Jeżeli pastelowy odcień znajduje się zarówno w górnej jak i dolnej frakcji butelki, w pierwszej kolejności powinna być brana pod uwagę Kwintesencja odpowiadająca dolnej frakcji, ponieważ pomaga ona uświadomić sobie to czego jesteśmy nieświadomi.


Zapach Kwintesencji i nasza reakcja na nią może również wskazywać na najbardziej właściwą Kwintesencję.

Jak stosować Kwintesencję.

Umieszczamy trzy krople na nadgarstku lewej ręki i delikatnie pocieramy nadgarstki o siebie. Unosimy ręce nad głowę, ofiarowując energie Kwintesencji światu. W tym samym czasie mamy poczucie kontaktu z duchem. Następnie delikatnie opuszczamy ręce w dół i krzyżujemy nadgarstki ponad swoją czakrą korony. Kontynuujemy otwieranie i zamykanie rąk, krzyżując je nad każdym z centrów energii, tak jakbyśmy zbierali otaczające nas energie. Kiedy docieramy do centrum serca, zatrzymujemy się na chwilę ze skrzyżowanymi w miejscu nadgarstków rękoma. Kontynuujemy, przemieszczając energie przez swoje niższe centra energetyczne i ostatecznie ofiarowujemy Kwintesencje Ziemi. Następnie wykonujemy dłońmi wsteczny ruch spiralny zbierając energie z dołu do góry. Na zakończenie łączymy swoje dłonie razem na wysokości twarzy i bierzemy trzy razy głęboki wdech zapachu Kwintesencji kierując go do swojego ciała.

Kwintesencje zaleca się stosować raz dziennie, kiedy w spokoju możemy poświęcić trochę czasu sobie. Szczególnie zaleca się je używać przed medytacją. Są one bardzo wydajne-ich zawartość wystarcza zwykle na ok. rok czasu.