Esencje Morskie – Zestaw 1

Spis treści
Esencje Morskie – Zestaw 1
Strona 2
Wszystkie strony

1-SE01    Australian Sea Horse- Australijski Konik Morski
color - bluish turquoise   kolor niebiesko-turkusowy

kluczowe przesłanie: równowaga sił, właściwe powiązania w związkach

Umożliwia docenienie szlachetnego, troskliwego ducha w innych – może być także pomocna we wzmacnianiu naszej zdolności w odnoszeniu się do zwierząt, w szczególności koni. Pomaga przywrócić równowagę w związkach, w których jedna ze stron jest dominująca, bądź podporządkowana. Pomaga znaleźć jasność w związkach opartych na zależności lub współzależności (zwłaszcza finansowej). Wspiera „równowagę sił” w różnorodnych relacjach i wspomaga w dążeniu do rozluźnienia niechcianych i niewłaściwych powiązań.


2-SE02     Barrel Sponge-Gąbka Beczkowata
color - turquoise blue/indigo  kolor turkusowo-niebieski/indygo

kluczowe przesłanie: ochrona przed negatywnym polem mentalnym, jasność myślenia

Esencja, która ma potencjał rozjaśniania i wzmacniania duchowości. Może wpływać na zmniejszenie skutków działań negatywnych myśli między ludźmi, poprawiając stosunki z tymi, którzy wyrażają się w sposób negatywny; esencja ochronna.

3-SE03     Gossamer Parasol
color - mid turquoise   kolor średni turkus

kluczowe przesłanie: wzmocnienie komunikacji z serca do serca

Wzmacnia komunikację,  ułatwia kontakty i przepływy energii na poziomie serca z innymi ludźmi, wyostrza percepcję wizualną świata. Zachęca do dzielenia się doświadczeniem. Wzmacnia potencjał do otwierania się, aby móc wnieść do naszego ciała emocjonalnego pozytywne wyrażanie siebie.

4-SE04     Nautilus- Łodzik
color- aquamarine  kolor – akwamaryna (bladoniebieski)

kluczowe przesłanie: wzmocnienie komunikacji z aniołami

Może wyostrzyć umiejętność kontaktowania z własnym wewnętrznym głosem, wznosząc naszą świadomość na otwarcie się na Światło wewnątrz nas. Ułatwia dostrzeżenie ciągłego, cichego głosu wewnątrz nas. Bardzo szczególna esencja służąca wzmocnieniu związku pomiędzy ludźmi a istotami z królestwa aniołów, które mogą przewodniczyć ludzkiemu przeznaczeniu.

5-SE05    Sea Cucumber- Ogórek Morski
color - white pink  kolor– biało-różowy

kluczowe przesłanie: odbudowa przepływu miłości w bliskich związkach

Pomaga w bliskich związkach, które są zablokowane przez dawne urazy lub nieporozumienia. Może pomóc rozpuścić blokady i wspierać troskliwą komunikację. Wspomaga w mówieniu o tematach, które trudno jest nam poruszyć.

6-SE06     Sea Dandelion- dosł. Morski Mlecz
color - bluish indigo  kolor-  niebieskawy indygo

kluczowe przesłanie: głęboka relaksacja, pomoc w uwolnieniu napięcia i niepokoju

Może wspomagać w dostrojeniu się do innych poprzez rozwianie niepokojów i napięć, które utrudniają bliskość. Może pomóc otworzyć się na troskę i  ciepło, stymulując współczucie w związkach.

7-SE07     Sea Fan- Wiatrak Morski

color - coral   kolor– koralowy

kluczowe przesłanie: wyciszenie gniewu, rozładowanie emocjonalnego napięcia, wdzięk i harmonia poruszania się

Może przynieść ulgę w silnej złości, rozgoryczeniu lub frustracji, kiedy mamy ochotę wyładować się na kimś. Otwiera dostęp do spokoju, przynosząc w krytycznych momentach mądrość. Może także pomóc nam  jaśniej zobaczyć samego siebie. Powoduje wdzięk i harmonię ruchów jest więc to doskonała esencja dla tancerzy.8-SE08     Sea Pen- Ołówek Morski
color-mild pink   kolor – średni różowy

kluczowe przesłanie: wdzięczność, ciepło i przyjaźń

Pobudza wdzięczność i docenianie. Wzmacnia ciepło, uprzejmość i troszczenie się o innych. Może być nazywana „esencją wdzięczności”.

9-SE09     Sea Tulip- Tulipan Morski
color - bluish turquoise   kolor – niebieskawo-turkusowy

kluczowe przesłanie: oczyszczenie problemów w związkach mających źródło w przeszłości

Może złagodzić gorzkie i potencjalnie toksyczne związki z ludźmi, pochodzące z konfliktów lub przeszłych trudności. Działa prawdopodobnie na oczyszczanie emocji, sprawiając, że jest się bardziej pozytywnym, kochającym i zwracającym uwagę na innych.

10-SE10   Spiny Lobster- Homar
color - mid olive green  kolor– średni oliwkowozielony

kluczowe przesłanie: poradzenie sobie z lękiem przed innymi

Może uwolnić nas od lęku przed jakąś osobą lub grupą osób, poprzez pomoc w dostrzeżeniu właściwych proporcji rzeczy i wyostrzenie zmysłów. Wzmacnia odwagę, umożliwiając zaprzyjaźnienie się z adwersarzami. Może pomóc nam wznieść się ponad wszystko, co ogranicza nasz związek.

11-SE11   Common Tropical Octopus- Ośmiornica Tropikalna
color orangey gold   kolor– pomarańczowo-złoty

kluczowe przesłanie: moc, motywacja, elastyczność rozwiązywanie problemów

Esencja ta może zwiększyć zaradność i elastyczność oraz zmniejszyć nasze uzależnienie się od innych w rzeczach, które możemy zrobić dla siebie. Ma potencjał do zwiększenia naszej motywacji, aby załatwiać swoje sprawy. Doskonała w pracy, ponieważ może dostroić nas otwierając dostęp do większych zasobów.

12-SE12  Horseshoe Crab- Skrzypłocz
color - deep bluish pink   kolor– głęboki niebiesko-różowy

kluczowe przesłanie: spokój, porządek społeczny, zmniejszanie antagonizmów

To esencja społeczna, przeznaczona dla sytuacji grupowych, pomagająca sprowadzić pozytywne emocje: miłość, pokój i współpracę. Doskonale harmonizuje jakiekolwiek interpersonalne konflikty czy grupową wrogość. Pomaga wyzbyć się uprzedzeń.

13-SE13   Harlequin Shrimp- dosł. Krewetka Arlekinowa
color - lemon yellow  kolor– cytrynowo-żółty

kluczowe przesłanie: śmiech, humor, równowaga emocjonalno-mentalna, obiektywność

Przywraca równowagę, pomocna w radzeniu sobie z emocjami, w szczególności gdy mamy do czynienia z obsesjami. Wspiera dobry   humor, lekkość, elastyczność myślenia i obiektywizm. Może przywrócić harmonię społeczną przynosząc uczucie obopólnej pomyślności. Może pomóc powrócić do równowagi kiedy czujemy skonsternowani.

14-SE14   Cassiopea Andromeda- rodzaj meduzy
color - mid blue kolor – średni niebieski

kluczowe przesłanie: eliminacja stresu, pełna relaksacja, rozpuszczenie ego

Zapewnia pomoc w  odprężeniu umysłu, przydatna esencja  kiedy musimy sobie coś odpuścić. Pomaga docenić wzajemny związek wszelkiego istnienia i dostroić się do JEDNOŚCI. Może działać harmonizująco na umysł, otwierając serce na jedność.

 

[powrót]