Żółty-Święty Graal

Przez ile dróg musi przejść każdy z nas,
By móc człowiekiem się stać
Odpowie ci wiatr, wiejący przez świat
Odpowie ci bracie tylko wiatr


Bob Dylan


Świadomość jest ponadczasowa - poza manifestacją, wieczna i nie posiadająca formy. Kiedy świadomość spływa do formy, wydaje się być podmiotem w stosunku do czasu i zostaje poddana procesowi ewolucji. Proces ten jest zbyt ulotny i nieuchwytny  by można go było w pełni zrozumieć, jedynie przez mgnienie możemy go dojrzeć w sobie i stać się świadomym uczestnikiem tego procesu- przede wszystkim jesteśmy formą, która daje schronienie świadomości.

Kiedy świadomość schodzi do formy, pozostaje inteligencja, ale świadomość przestaje być świadoma  samej siebie i zaczyna identyfikować się z formą. Aby stać się bardziej świadomym musimy się nauczyć jak tworzyć formę bez zatracania się w niej - wykształcić umiejętność, jak pozostać świadomym siebie podczas tworzenia i doświadczania formy. W miarę naszych  poszukiwań stajemy się coraz bardziej uważni, kim  naprawdę jesteśmy- stajemy się świadomi siebie.

Kolor  żółty w Aura Somie reprezentuje magiczną moc umysłu – Ja jestem! Świadomość oddzielnego jestestwa.


Święty Graal reprezentuje Pełnię Siebie oraz proces poszukiwanie Swojej Pełni, a także radosny wewnętrzny spokój, kiedy odpowiadamy na wołanie przygody, wezwanie do znalezienia naszego przeznaczenia: kim jesteśmy i jakie jest nasze miejsce w wyższym planie rzeczy. Podstawową mocą Graala jest zdolność  transformowania i sprawienie, że stajemy się pełnią w miarę jak podążamy za naszym przeznaczeniem.

Flakonik 22- butelka Ponownych Narodzin, żółty/różowy, reprezentuje Głupca wyruszającego w  powrotną podróż: w pewnym sensie wszyscy jesteśmy głupcami, mającymi szansę otwarcia magicznego tobołka, który ze sobą niesiemy - tobołka zawierającego wszystkie nasze talenty i dary. Dostajemy wiele szans transformacji i wiele razy możemy narodzić się na nowo, posiadamy niezawodne narzędzia, które mogą nas wspierać we wzlotach i upadkach - sekret tkwi w tym by otworzyć oczy na strukturę naszego jestestwa i nie zagubić się w świecie form.

Częścią legendy o Graalu jest Fisher King: król, któremu zadano bolesny cios w pachwinę ; mógł on być uzdrowiony tylko przez kogoś, kto był na tyle współczujący, aby zadać mu pytanie: Co ci dolega? Bez umysłu nie możemy udać się  w podróż ku swojemu centrum, ponieważ przez całą drogę niezbędne jest zadawanie pytań. Uzdrowienie naszego Wewnętrznego Króla wymaga aktu świadomości, duchowej uważności i rozumności.

"Żółty jest również kolorem intelektu, jasności myśli i procesów rozwijających się w mentalnym królestwie". Książka Źródłowa  Aura-Soma.
Żółty związany jest ze splotem słonecznym, obszarem nazywanym przez Vicky węzłem spaghetti, "gdzie ciało, umysł i dusza spotykają się razem by powołać do życia energię, życie i moc w tu i teraz". Anne Cannock , Aura Soma. Samopoznanie poprzez kolor. Flakonik nr 4 żółty/złoty został naprawdę  nazwany: Słoneczne Światło.

Graal reprezentuje wiele rzeczy, ale przede wszystkim wskazuje, że jeśli w naszym życiu brakuje nam osobistego Graala  czujemy się rozczarowani, wystraszeni i bezsilni. Kiedy rezygnujemy z własnych najskrytszych pragnień, nasze życie leży odłogiem. Podążanie za swoim Graalem daje nam wewnętrzne odprężenie, poleganie na sobie samym i poczucie płynięcia z prądem życia.

Na najwyższym poziomie, subtelnie zdajesz sobie sprawę ze swojej unikalnej przestrzeni w świecie i bez trudu podążasz ścieżką, która zastała ci przeznaczona.

 

tłum. Barbara Motyka

źródło:http://www.asiact.org/archive/astrology/astro.asp?y=2010&m=8