Złoty-Prawdziwa Odwaga

"Odwaga nie jest potężnym dębem stojącym i patrzącym jak burze przychodzą i odchodzą, jest delikatnym kwiatem, który rozkwita na śniegu."

Alice Mackenzie Swaim

Z opowiadania o Złotowłosej i trzech niedźwiadkach dowiadujemy się o lubiącej przygody złotowłosej dziewczynce, która przez przypadek trafia na uporządkowaną egzystencję w niedźwiedzich rozmiarach, na niedźwiedzie miseczki z owsianką, krzesła i łóżka. Natychmiast odnajduje się ona w pełnej rytuałów egzystencji misiów, ale niestety musi uciekać, gdy zostaje odkryta i zdemaskowana wywołując kryzys w istniejącym porządku. Jednocześnie odkrywa, że prawdziwego domu, tożsamości i rodzinnych więzów musi szukać gdzie indziej. Być może Złotowłosa reprezentuje nasze ciekawskie wewnętrzne dziecko szukające sensu i bratniej duszy, która będzie nas wspierać by być tym, kim naprawdę jesteśmy. Być może Złotowłosa uczy nas, że musimy być ukołysani w fałszywym poczuciu przynależności zanim znajdziemy naszą własną wiecznie rozwijająca się przestrzeń.

Złoty leżący w róży kolorów pomiędzy podstawowym żółtym (radość zrozumienia) i pomarańczowym (wgląd w nasze genetyczne wzorce) przynosi przesłane ich obu, każda z 14-u butelek ze złotą frakcją może nas wspierać w przeciwstawieniu się sile grawitacji materii, aby móc wznieść się ponad identyfikowanie się z formą skazującą nas na uwięzienie w osobowości, którą wierzymy, że jesteśmy. Jednak zanim będziemy w stanie skontaktować się ze złotym musimy pozwolić odejść lękom i trudnościom, które otaczają naszą tożsamość i osobowość (Książka Źródłowa Aura Somy).

Butelka 14, "Mądrość w Nowych Czasach",  przeźroczysty/złoty, wskazuje, że jesteśmy w stanie to zrobić- odnajdując idealnie połączenie umysłu i serca, widzialnego z niewidzialnym, reakcji i akcji. Butelka ta jest powiązana z kartą Tarota Umiarkowanie: Głupiec na swojej drodze spotyka złotego anioła, który przelewa wodę świadomości z jednego naczynia w drugie z taką mądrością, że nierozwiązywalne staje się rozwiązywalne - proces alchemiczny. W alchemii zaciemnienie lub zaczernienie jest punktem początkowym prawdziwej duchowej transformacji: cierpienie i uzdrowienie bierze się z tych samych głębokich korzeni duszy. W miarę rozwijania kontaktu z naszymi ranami destylujemy również cześć naszej esencji. Choć nasze cierpienie wydaje się nieuniknione, mimo to jest ono również źródłem uzdrowienia i transformacji.
Butelka 92, jasny koral/oliwka wyjaśnia nam powrotną podróż karty Umiarkowanie. W kartach Tarota Aura Somy widzimy spokojną, pełna wdzięku istotę trzymającą pierwotne nasienie kreacji w formie kosmicznego jaja. Jej trzecie oko jest przyozdobione drogocenną perłą. Perłą, która jest uformowana z kruszynki obcego ciała jakie wślizgnęło się do małży i nieustannie  drażniło  żyjąca  wewnątrz istotę. To poprzez cierpienie i ból formowana jest perła.
Flakonik 90, Pomoc Dla Mądrości, złoty/głęboka magenta pomaga nam nadać sens  naszym wcześniejszym doświadczeniom, tak abyśmy mogli wykorzystać  naszą mądrość w życiu codziennym. Istnieje niespodziewana łaska uzdrawiania w każdej z tych chwil, kiedy mamy wystarczający hard ducha by dotknąć żywej rany- jej jądra, najbardziej bolesnego miejsca: gdzieś w duszy, cierpienie zlewa się z ekstazą, radością stania się odwieczną całością.

Złoty wspiera zrozumienie uniwersalnych prawd, wspiera nas w odkrywaniu równowagi, piękna, łaski i doskonałości rzeczy i ludzi dookoła nas, jednocześnie ujawniając naszą własną równowagę i doskonałość. Ta mądrość daje nam kontakt z życiem na wszystkich poziomach i we wszystkich królestwach. Możemy złagodzić naszą samotność czując obecność innych w swoim duchowym sercu, poza czasem i przestrzenią.

Miłość przechodzi przez wszystkie wymiary i niszczy wszelkie granice.


tłum. Barbara Motyka

źródło: http://www.asiact.org/archive/astrology/astro.asp?y=2011&m=7