Matryca Krystaliczna

Spis treści
Matryca Krystaliczna
Strona 2
Wszystkie strony

Żyjąca Matryca

Najnowsze badania naukowe z dziedziny fizyki kwantowej sprawiły, że ludzie zaczęli inaczej postrzegać otaczającą ich rzeczywistość. Do tego dołączyły się nowo powstałe teorie opisujące znany nam wszechświat jako siatkę krystaliczną, bez której powstanie życia w kosmosie byłoby niemożliwe.
Amerykański biolog dr James L. Oschman twierdzi w swojej książce Energy Medicine - The Scientific Basis” - że ludzkie ciało to skomplikowana wielofunkcyjna matryca krystaliczna, która jak antena ciągle odbiera, transformuje i przesyła wszelkiego rodzaju sygnały informacyjne oraz energię. Matryca zbudowana jest głównie z dwóch typów kryształów: piezo-kryształów i ciekłych kryształów.

Dzięki tej strukturze krystalicznej w ludzkim ciele mogą zachodzić procesy kwantowe. James L. Oschman uważa, że niektóre ruchy lub rytualne postawy ciała znane z jogi albo Tai Chi sprawiają, że w ciele człowieka dochodzi do molekularnych zmian, umożliwiających organizmowi odbiór pewnych częstotliwości rezonansowych. Również wiele tradycyjnych systemów medytacyjnych opartych na technikach oddychania i spowalnianiu pracy serca prowadzi do podobnych efektów. Swoją śmiałą teorią sugeruje, że w momentach osiągnięcia pełnej synchroniczności w strukturze krystalicznej ludzkiego ciała i wejścia na wyższy poziom wibracyjny może dochodzić do efektu kondensatu Bosego-Einsteina opisującego efekt kwantowy polegający na tym, że wiele cząstek zaczyna zachowywać się tak, jak jedna cząstka, co w przełożeniu na język ezoteryczny mogłoby oznaczać osiągnięcie pełnej jedności z otaczającą nas przestrzenią na wszystkich poziomach i wymiarach.

Jeśli zatem, jak sugeruje James L. Oschman, tworzenie struktur krystalicznych nie jest wyjątkiem lecz raczej regułą potrzebną do zaistnienia życia we wszechświecie, nasze umysły także zbudowane są na tej zasadzie i pracują w trybie kwantowym. Dzięki temu mogą wpływać na rzeczywistość z tego samego kwantowego poziomu. Wymaga to jedynie bardziej intuicyjnego niż świadomego ingerowania w rzeczywistość, bo jak wiemy skupianie się na czymś sprawia, że struktura danej rzeczy przechodzi z rozedrganej fali w ustabilizowaną cząstkę, która opiera się naszym myślom i nie można jej dowolnie kształtować. Tymczasem rzeczywistość falowa pozwala nam na manipulowanie i wymienianie poszczególnych części oraz całych fragmentów informacji składających się na daną rzecz, zwierzę lub osobę. Żeby jednak nauczyć się tego powinniśmy wyzwolić się z ograniczających nas własnych schematów myślowych.

Niezależnie od prac Jamesa L. Oschmana polski terapeuta Hubert Ruhs, mieszkający na stałe w Niemczech stworzył teorię żyjącej struktury krystalicznej i oparł na niej własny system terapii energetycznej. Hubert Ruhs 46-letni - uzdrowiciel, radiesteta, chirurg fantomowy i znawca rytuałów szamańskich od piętnastu lat pracuje z energiami. Na podstawie własnych badań opracował system zmiany wzorców energo-informacyjnych oraz podłączania się do wszystko przenikającej matrycy krystalicznej.

Zdaniem Huberta Ruhsa wszystkie żywe istoty otoczone są rodzajem wielowymiarowej siatki krystalicznej, która ma bezpośredni wpływ na ich ciała subtelne. Świadome połączenie się z tą matrycą umożliwia dostęp do zjednoczonego pola czystej świadomości i wejście na poziom kwantowy postrzegania, na którym można dokonywać dowolnych zmian w "obiektywnej" rzeczywistości. I chociaż każdy ma taką możliwość to na skutek "błędów wychowawczych" sami się na nią zamykamy.

 


Hubert Ruhs przekonuje, że począwszy od narodzin gromadzimy w swoim umyśle wiele wspomnień, wierzeń i przekonań, które trwale programują naszą świadomość ukierunkowując i ograniczając powstające myśli. Wszystkie wpajane nam od wczesnego dzieciństwa aksjomaty budują w naszej głowie solidną piramidę przekonań dotyczącą ograniczających nas możliwości ingerowania w strukturę zastanej rzeczywistości. Ukształtowani i zaprogramowani przez swoich rodziców i opiekunów nie tylko dalej kontrolujemy się już sami, ale także ograniczamy własne dzieci. Dlatego, zdaniem terapeuty, aby uzyskać dostęp do matrycy krystalicznej należy przyjąć, że wszystkie ,,prawdy", które do tej pory przyswoiliśmy były jedynie sugestiami.

W celu zmiany niekorzystnych dla nas wzorców informacyjnych wystarczy dokonać energetycznego podłączenia do wibracji pochodzących z przenikającej wszystko matrycy krystalicznej, która niczym pole morfogenetyczne Roberta Sheldrake'a zawiera w sobie wiedzę (informację) o właściwym funkcjonowaniu człowieka i jest dostępna każdemu, kto zna sposób, aby się na nią otworzyć. Nie musimy wizualizować jakichś odległych połączeń energetycznych, albowiem żyjemy w morzu subtelnych wibracji, które są na wyciągnięcie ręki dla każdego człowieka - tłumaczy Hubert Ruhs  Jednakże, aby się do nich podłączyć, musimy się otworzyć i zrozumieć, że najczęściej sami jesteśmy sprawcami własnych fizycznych dolegliwości, które powstają w chwili, gdy wytwarzamy w sobie negatywne wzorce informacyjne, które - tak jak emocje - zakotwiczają się w ciele i doprowadzają do osłabiania, złego funkcjonowania, a wreszcie do choroby wybranego narządu.

Hubert Ruhs prowadzi praktykę i seminaria na terenie Niemiec, a od niedawna zaczął organizować warsztaty w Polsce, które miałam okazję ukończyć. Ponieważ jestem pod dużym wrażeniem tej nowatorskiej, autorskiej metody uzdrawiania, włączyłam  ją w  zakres oferowanych przeze mnie usług.

 

źródło: http://www.arslibra.vel.pl/artykuly.matryca.krystaliczna.html