Czerwony- Obserwowanie

Spis treści
Czerwony- Obserwowanie
Strona 2
Wszystkie strony

,,Świat fizyczny, łącznie z  naszym ciałem,  jest reakcją obserwatora. To my stwarzamy nasze ciała, podobnie jak tworzymy doświadczenia w swoim świecie."

Deepak Chopra


W życiu, gdy napotykamy jakiś problem, bardzo często jako rozwiązanie  wybieramy działanie lub wzorce myślowe, które stanowią jego przeciwieństwo. Rezultat jest zawsze tymczasowy i zwykle następnym krokiem jest stopniowe, choć nie całkowite odcięcie się: odwracamy się od dylematu, przed którym nas postawiono gorąco pragnąc ominąć czekające nas wyzwanie.

Czerwony w Aura Somie pobudza pojawienie się światła –zmianę świadomości, w której myślenie i uważność rozdzielają się,  umożliwiając przebudzenie się w nas  wewnętrznego obserwatora, który staje  się świadkiem wszystkiego tego, co pojawia się na scenie naszego ja – szlachetnego, niegodziwego i wspaniałego. Każda z 13 butelek z czerwoną frakcję wspiera nas w wycofaniu się z nieprawdy, w pozbyciu się koncepcji lub wierzeń, które są sprzeczne z naszym prawdziwym kierunkiem, pomagając nam tymczasowo przyjąć nowe idee, dopóki nie będziemy mogli znów ze wzmocnioną intuicją ruszyć do przodu.

Butelka 5, Flakonik Wschodu i Zachodu Słońca, żółty/czerwony przyporządkowany jest do czakry podstawy: wewnątrz tej czakry możliwe jest obudzenie energii kundalini, do której czasami nawiązuje się jako do źródła światła w ciele.

Najciemniejszą częścią nocy, jest czas  tuż przed misterium wschodzącego słońca, gdy kolor szczodrze, a mimo to delikatnie rozlewa się po Ziemi – jak napisał William Blake: ,,Kolory są ranami światła”. Oglądanie wschodu słońca ponownie łączy  nasz płodny aspekt z Matką Ziemią; używając pełnej mocy butelki 5  łączymy się z na powrót z mądrością naszego ciała-umysłu. Otwiera się portal wyższego umysłu, ostatecznie obdarowując nas dostępem  do własnej esencji. Jest to prawdziwe doświadczenie „Sezamie otwórz się”- nazwa flakonika 83, turkusowy/złoty, a w zestawie kart Tarota Aura Somy – karty powrotnej podróży Papieża, a także flakonika 5.

Butelka 83 pomaga rozwinąć się  naszej wrodzone mądrości (złoty) tak, abyśmy mogli pozostawać w kontakcie z rdzeniem własnego istnienia. Nasze zmienne nastroje i zachowania zostają pokonane poprzez przebudzenie się zaciekawionego obserwatora, oglądającego siebie bez osądu i komentarzy: zaciekawienie jest antidotum na opór. Gdy  stajemy się  zaciekawieni i uważni nie  jest możliwe opieranie się  swojemu rozwojowi.

Gdy świadomość zalewa nasza istotę, czerwony przemienia się w różany róż (kolor drzewa różanego). Butelka 23 różany róż/różowy została nazwana Miłość i Światło:,,Kolory te stanowią  przebudzająca  kombinację, wlewającą  miłość i światło do najciemniejszych zakamarków umysłu” – umysłu, który tak łatwo przechytrza wrodzone, obserwujące ja. Książka Źródłowa Aura Somy.

Flakonik 23 w tarocie odpowiada Królowi Pałeczek. Król ognia to nie tylko impulsy, niespokojność i nowe idee, ale również  moc  potrzebna do zamanifestowania swoich wizji. Jest on w stanie odwrócić wewnętrzną uwagę od rozpraszających myśli i skupić się na tych ideach, które dobrowolnie przyjął.