Pomarańczowy-Uzdrowienie Przeszłości

Uważaj na dziurę

Każdy emocjonalny i mentalny ból, jakiego kiedykolwiek doświadczyliśmy pozostawia po sobie osady, które żyją dalej wewnątrz nas. Nagromadzony ból jest negatywnym polem energii, który okupuje nasze ciało i umysł. Przyczyną bólu może być cokolwiek, zwłaszcza, jeśli rezonuje to z wzorcami bólu z przeszłości.

Pomarańczowy w ujęciu Aura Somy ma do czynienia z akceptacją i uwolnieniem traumy lub wzorca bólu z przeszłości. Jest to II-rzędowy kolor powstały z czerwonego (przetrwanie i przebudzenie) oraz żółtego (wiedza i umysł). Stosowanie którejkolwiek z 4-ech, butelek zawierających pomarańczowy kolor pomoże nam zrozumieć (żółty) i  pozwolić odejść bólowi z przeszłości, tworzącemu spękania naszego umysłu.

Umysł to nie tylko myśli: w umyśle zawarte są nasze emocje oraz wszystkie mentalno-emocjonalne wzorce reaktywne; emocje są reakcjami ciała na nasze myśli. Im mocniej identyfikujemy się z naszymi myślami, tym emocje mają większy ładunek. Emocja –dosłownie znaczy zamieszanie (łacińskie emovere znaczy mieszać). Emocje stanowią część dualistycznego umysłu i podlegają prawu przeciwieństw; przekonanie, że nie może być dobra bez zła, przyjemności bez cierpienia zawsze prowadzi do straty.

Poskładanie nas z powrotem w jedną całość jest tematem flakonika 26 pomarańczowy/ pomarańczowy  noszącego nazwę „ Pomoc Eteryczna”,  lub „Humpty Dumpty”; w czasie traumatycznych przeżyć prawdziwa aura zlokalizowana w złotym centrum grawitacyjnym naszego ciała prześlizguje się do dziury  eterycznej leżącej po prawej stronie, pomiędzy ostatnim żebrem a miednicą. Stosując ten flakonik przywracamy uwagę dziurze (eterycznej) tak, że prawdziwa aura może wrócić na swoje miejsce.

Pomarańczowy pomaga nam się cofnąć i obudzić w nas nieosadzającego obserwatora, przez co stajemy się coraz bardziej świadomi i w rezultacie czujemy naszą własną obecność, która nie jest myślą, ale jej świadkiem. Poprzez stanie się obserwatorem zwracamy uwagę na każdy krok, każdy ruch ciała, zwłaszcza oddech i w ten sposób tworzymy lukę/przerwę w potoku naszych myśli.

Połączenie miłości (czerwony) i radości (żółty) tworzy błogość (pomarańczowy). Te pozytywne emocje są nierozerwalne z naszym naturalnym stanem wzajemnego połączenia ze źródłem egzystencji i powstają za każdym razem, gdy pojawia się luka w potoku naszych myśli. W środku wewnętrznej ciszy jest subtelna a jednocześnie intensywna radość, miłość i spokój  (niebieski, komplementarny do pomarańczowego).

Butelka 4, „Flakonik  Słoneczny” żółty/złoty , przekazuje nam przesłanie, że ,,na poziomie świadomości  posiadamy ogromną moc i wiedzę (żółty) oraz bezgraniczną mądrość w naszej głębi’. Książka Źródłowa Aura-Somy.

Powrotna podróż w Butelce 82, „Calypso”, zielony/pomarańczowy idzie o krok dalej, jako że oferuje nadzieję (po wytrzaśnięciu daje barwę oliwkową), że wewnętrzny wgląd zostanie ujawniony jak tylko damy sobie przestrzeń; ukoronowaniem tego jest najgłębsza radość pochodząca z serca – kluczowe przesłanie flakonika 82.

Butelka 79, „Flakonik strusia”, fioletowy/ pomarańczowy, oznacza powrotną podróż archetypowego Maga i jest ostatnią butelką z pomarańczową frakcją. Strusie trzymając swe głowy w piasku są głuche na jakiekolwiek pokusy, stąd też flakonik ten sugeruje całkowitą koncentrację na osiągnięciu naszego duchowego celu. Kombinacja, tych kolorów zaprasza nas: ,, Pozwól mi wziąć Cię za rękę. Pozwól mi pokazać Ci drogę. Pozwól mi uzdrowić ranę w głębi twojej duszy. Przyjdź do mnie byśmy razem mogli uczyć się nieprzywiązywania." Mike Booth

 

tłum. Barbara Motyka

źródło: http://www.asiact.org/archive/astrology/astro.asp?y=2009&m=6