Królewski Niebieski - Miłość we Wnętrzu

Któregoś dnia po tym, gdy już ujarzmimy
Wiatr, fale, przypływy, odpływy i grawitację
Zaprzęgniemy dla Boga energię miłości.
A wtedy, drugi raz w historii świata
Człowiek odkryje ogień.


Pierre Teilhard De Chardin


To, co widzimy, słyszymy, dotykamy, smakujemy i wąchamy jest częścią naszego doświadczenia. Każde doświadczenie jest mieszaniną tego, co czujemy naszymi zmysłami, naszych mentalnych obrazów lub myśli i naszych emocji. Jednak jest to tylko doświadczenie, a nie to, kim jesteśmy.

Jesteśmy świadomością – świetlistą przestrzenią, w której świat pojawia się i znika. Świadomość nie może być poznana w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, jako że jest zupełnie neutralna, bez dualności i bez formy. Tylko formę można poznać, mimo to bez wymiaru bezforemności nie mogłoby być świata form.

Królewski niebieski jest III-rzędowym kolorem powstałym z podstawowego niebieskiego i II-rzędowego fioletowego; fiolet powstaje z połączenia czerwonego i niebieskiego, z czego wynika, że królewski niebieski w znacznej większości składa się z niebieskiego z dodatkiem czerwonego. Czerwony jest kolorem fizyczności; różowy powstaje w wyniku dodania światła do czerwonego i sugeruje świadomość wniesioną do fizyczności. To właśnie różowy w królewskim niebieskim tworzy możliwość doświadczenia miłości we wnętrzu.

Jest sześć butelek z królewskim niebieskim w jednej z frakcji, które mogą nas wspierać w rozwijaniu naszego związku z przestrzenią – przestrzenią, która rozciągając się poza czas  łączy nas ze wszystkim co jest – przestrzenią, którą możemy nazwać miłością. Ta przestrzeń jest życiem, którym jesteśmy: bezczasowa i nieskończona.

Królewski niebieski wspiera nas w używaniu naszej fizyczności jako narzędzia do zrozumienia, że cokolwiek się wydarzy w tej przestrzeni jest tymczasowe; przyjemność lub ból, narodziny czy śmierć. Jesteśmy miłością, jesteśmy przestrzenią, która nas otacza i jest wewnątrz nas. Z tą świadomością wszystkie cierpienia zostają rozpuszczone i pojawia się wewnętrzny spokój- ,,spokój, który przekracza wszelkie zrozumienie”. (Św. Paweł).

Vicky Wall w swojej książce ,,Aura-Soma, Samopoznanie poprzez kolor” pisze, że ten kto wybiera Flakonik 33-„Butelkę Delfina” lub ,, Spokój, który ma cel” , królewski niebieski/turkusowy, może być kimś kto ,,wraz z pogłębieniem swojego życia poprzez różne doświadczenia (królewski niebieski) dochodzi do momentu, kiedy jego prawdziwe ja i świadomość duszy zaczynają się ujawniać odsłaniając....prawdziwy, przejawiający się na najwyższym poziomie i zarazem praktyczny potencjał "


Oddech nie ma formy i od starożytności był utożsamiany z duchem –bezforemnym przejawem życia. Świadomość oddechu przenosi nas do teraźniejszości i tym samym wykraczamy poza zawartość naszego umysłu. Powiększa się przerwa pomiędzy naszym myślami – przestronność i cisza tłumaczona jako bezwarunkowa miłość. Pojawia się zrozumienie, że bezwarunkowa miłość jest stanem istnienia –reszta przychodzi naturalnie.

Ostatnie dwie butelki w zestawie Aura Somy zawierające królewski niebieski reprezentują Księżyc i Słońce: mistyczny Księżyc, który ,,kreatywne możliwości koncepcji ubiera w formę” oraz Słońce wnoszące ,,jasność w odniesieniu do naszego prawdziwego przeznaczenia”- myśli  przewodnie dla flakoników: 96, Archanioł Rafael, królewski niebieski/królewski niebieski i  97, Archanioł Uriel, złoty/królewski niebieski .


Królewski niebieski w znaczeniu Aura Somy jest znalezieniem głębokiego spokoju i wewnętrznej ciszy w rdzeniu miłości do tego co jest.

 

tłum. Barbara Motyka

źródło: http://www.asiact.org/archive/astrology/astro.asp?y=2008&m=1