Fioletowy-Duchowa Obecność

,,Kiedy nie podążasz za swoją naturą, we wszechświecie tworzy się dziura - w miejscu gdzie powinieneś się znajdować."

Dane Rudhyar


Asystując przy narodzinach nowej Ery Wodnika, doświadczamy potężnych zmian na wszystkich poziomach naszego jestestwa. Jesteśmy w trakcie zachodzenia procesu między-wymiarowego przesunięcia - z ograniczonej percepcji dualności do kolektywnej świadomości wrodzonej nam boskości i wzajemnego połączenia. Reflektory skierowane są na nasze osobiste i zbiorowe przeznaczenie, na to-co pragniemy wyrazić jako indywidualne jednostki oraz jakie doświadczenia wybieramy jako rasa ludzka.

Symbolem tej Ery jest nosiciel wody, który klęczy podczas wylewania wody ofiarowując ją w akcie skromnej, niepozornej służby; być może naszym największym, obecnym wyzwaniem jest przesunięcie tożsamości z naszego ego na naszą prawdziwą esencję.

W Aura Somie jest 23 buteleczki z fioletem. Fiolet jest II-rzędowym kolorem powstałym z podstawowego niebieskiego i podstawowego czerwonego i (razem z naszą świadomą intencją) łączy zaufanie niebieskiego z nie przywiązywaniem się czerwonego, aby wspierać przeobrażenie, które właśnie przeżywamy.
Nasza duchowa podróż opisana jest w legendzie o Świętym Graalu: pościg za swoim ja, zrozumienie, kim naprawdę jesteśmy, wymaga porzucenia tego, co znane. Musimy opuść dom, musimy przekroczyć nasze znane uwarunkowania, nasze środowiskowe myślenie. Po wielu próbach, cierpieniach i transformacjach wracamy, dzieląc z serca tym, co osiągnęliśmy i przyspieszając w ten sposób kolektywne zmiany. Butelka 24 fioletowy/turkusowy nazwana została Nowe Przesłanie: to nie tylko nasza osobista podróż ,,podróż od alienacji poprzez wewnętrzną kontemplację i wewnętrzny rozwój do większej integracji” - jest to podróż  zapraszająca do zajęcia własnego miejsca w nurcie życia. ,,W kombinacji turkusowy/fioletowy, kreatywność turkusu jest oferowana w służbie przyniesienia  nowego  przesłania, nowego punktu widzenia, twórczo dla całego świata”. Książka Źródłowa Aura Somy.


Wodnik znaczy ,,należący do wody” i większa część jego symboliki wyłania się z obrzędu składania ofiary przez nosiciela wody: swobodnie płynąca woda oczyszcza, odświeża i ponownie scala. Tak jak pisał Masaru Emoto: Życie płynie razem z płynącą wodą. Życie jest płynącą wodą
W butelce 48, Skrzydła Zmiany, fioletowy/przeźroczysty, mamy wszystkie kolory wyrażające służbę Światła: korona nad głową reprezentowana jest przez fiolet, przeźroczysta frakcja zawiera wszystkie kolory – tłumaczona jako zrozumienie przeźroczystości światła: ,, Komunikacja światła odbywa się poprzez właściwą służbę dla świata.” Mike Booth.

W miarę jak, na podobieństwo motyla, świadomie się przeobrażamy, uwalniamy światło w nas; stajemy się duchową obecnością.

Jednakże im  jaśniejsze jest światło tym ciemniejszy jest cień: w każdym z nas żyje niewidzialny, nieposkromiony duch – część z nas, która musi zostać poskromiona, aby móc prowadzić zorganizowany dom. To wymaga ogromnej wiary (niebieski) i skupienia (czerwony) by wyzwolić się z łańcuchów, które przywiązują nas do starych wzorców związanych z przetrwaniem i przestarzałymi sposobami myślenia. Butelka 15-,,Służba w Nowej Erze” przeźroczysty/fioletowy wspiera nas abyśmy  mogli wynieść na światło dzienne i zaakceptować wszystko to, co musimy porzucić, w co wierzyliśmy-że tym jesteśmy-ciemne zakamarki naszego serca. Odkrywanie tego, co  jest- jest także odżywką dla naszej jaźni, a my możemy prawdziwie zaufać sobie”.
W 22 archetypach przedstawionych w kartach tarota, butelka 15 odnosi się do Diabła, reprezentującego uwiezienie w świecie dualności, zaprzeczającego duchowości. Powrotną podrożą tej karty jest flakonik 93 ,,Jaś” jasny koralowy/turkusowy. Jasny koral w górnej frakcji oznacza zdolność wykroczenia poza siebie, przez co jesteśmy w stanie wyjść ze świata dualności i rozwijać wiarę w sprawiedliwość, prawa natury i uniwersalną miłość.

Żyjemy na Ziemi w kluczowych czasach. Jest to ekscytujące i stanowi dla nas wyzwanie- to jak uczymy się jak szanować naszą własną indywidualność, nasze unikalne dary, misję i nasze wzajemne sprzężenie z innymi. W swoim sercu pamiętaj, że „tylko ci, którzy zaryzykują pójść za daleko najpewniej dowiedzą się jak daleko można się posunąć.” T.S. Eliot


tłum. Barbara Motyka

źródło:http://www.asiact.org/archive/astrology/astro.asp?y=2010&m=2