Przeźroczysty- Świadome Cierpienie

,,Cierpienie jest podnóżkiem  boskości"

Dane Rudhyar

 

Życie jest cyklem. Wszystko co żyje zaczyna się, osiąga punkt kulminacyjny oraz swój kres– tylko po to, by zacząć się od nowa. Nasze ludzkie doświadczenie jest w swej istocie cykliczne i rozwija się według strukturalnych zasad: generacyjnej, operacyjnej i destrukcyjnej- niebieski, żółty, czerwony- odpowiadających historii naszego życia, historii eonów i historii galaktyk. Moment, w którym zrozumiemy i zaakceptujemy cykl  fizyczności jest momentem, w którym się rodzimy; wszystko zaczyna się klarować, nasza karma- to co przyszliśmy doświadczyć, nie jest już dłużej brzemieniem, ale sposobem na nasze uzdrowienie.

Transparenty w Aura Somie reprezentuje pełne spektrum świadomości- świadomości,  która jest świadoma samej siebie. Ten proces oświecenia obejmuje cierpienie i jego zrozumienie. Każda z siedemnastu butelek z przeźroczystą frakcją oferuje nam klucz do jakości nieprzywiązywania się, oraz jasność i spokój by zobaczyć karmę z nowej perspektywy.

Jak tylko przestajemy być w konflikcie z ostatecznym planem ewolucji ludzkości, coraz częściej zaczynamy widzieć cel przed sobą, zatem gdy na naszej drodze pojawia się zmiana, której nie przewidzieliśmy doświadczamy bólu.

Butelka 55, Chrystus, przeźroczysta/czerwona  przedstawia światło w relacji do ziemi i  świata formy (czerwony): człowiek na krzyżu jest postacią archetypową. Jest to każdy mężczyzna, każda kobieta. Cierpienie prowadzi nas głębiej niż nasze utożsamianie się z zewnętrzną formą rzeczy.

Tak długo jak odrzucamy cierpienie, przedłużamy tylko ten proces jako że, opór tworzy jeszcze więcej cierpienia. Kiedy zaakceptujemy cierpienie następuje przyspieszenie procesu spowodowane przez fakt, że cierpimy świadomie. By wyjść poza cierpienie potrzebujemy powiedzieć tak.

Flakonik 73, ,,Chang Tsu" przypomina nam by się rozchmurzyć: „Szczęśliwy jest człowiek, który potrafi się śmiać ze siebie samego”. Nasze cierpienie jest strażnikiem naszych nie odkrytych skarbów: cierpimy tylko wtedy gdy oddalamy się od pełni naszego potencjału. Cierpienie jest cieniem naszego martwego nieżyjącego życia, presją naszych nieurzeczywistnionych możliwości, przypomina nam, że jesteśmy czymś więcej niż zdajemy sobie sprawę.

Świadome cierpienie jest konieczne by trochę lepiej poznać świetlistą istotę naszego ja – wyniesienie, którego potrzebujemy by jasno sformułować i zdefiniować kolory potężnej istoty, która mieszka wewnątrz nas.

 

tłum: Barbara Motyka

źródło:http://www.asiact.org/archive/astrology/astro.asp?y=2008&m=10