Turkusowy- O Byciu Człowiekiem

Turkusowy integruje wszystko, co wiesz o sobie i sięga po więcej niż myślałeś, że mógłbyś być.

W poprzednich miesiącach odkrywaliśmy radość, nadzieję, nasze fizyczne rozłączenie i nasze duchowe złączenie. Duchem turkusowego jest scalanie wszystkiego, czym jesteś w istotę, która jest w stanie wyrażać się kreatywnie w świecie: musisz połączyć się- z bezczasowym, nie posiadającym formy życiem wewnątrz - z twą wewnętrzna istotą - i dzielić się całością tego, kim jesteś ze światem.

Wydaje się, że najłatwiejszym sposobem połączenia się z życiem w wewnątrz jest używanie swojego fizycznego ciała do bycia w kontakcie z istniejącą rzeczywistością. Teraźniejsza chwila jest najwspanialszym prezentem, jaki może nam zaoferować wszechświat (w jęz. angielskim "present" znaczy zarówno prezent jak i teraźniejszy). Kiedy używasz swoich 5-u zmysłów: kiedy widzisz, słyszysz, wyczuwasz zapachy, smakujesz i dotykasz tego, co cię otacza stajesz się ugruntowany w teraźniejszości. Być może czegoś pożądasz, posiadasz emocje i leki, ale nie będziesz  już przez nie przytłoczony; nie zagubisz się w zewnętrznym świecie.

Kiedy twoja odpowiedź wyjawia się z uważności chwili obecnej, nie jest to reakcja wynikająca z uwarunkowań przeszłości, ale jest to intuicyjna odpowiedź na zaistniałą sytuację. Stajesz się nie tylko bardziej efektywny, ale również bardziej kreatywny. W Aura Somie nazywamy to turkusowym procesem.

Vicky Wall, założycielka Aura Somy, w swojej książce ,,Aura Soma Samopoznanie poprzez kolor” pisze, że flakonik 9, turkusowy/zielony - pierwsza butelka z turkusowa frakcją, bezpośrednio- z informacyjnej struktury duszy, kieruje naszą fizyczność i mentalność ku ich prawdziwemu programowi. Turkusowy łączy intelekt z duchowością.

Jest 13 butelek z turkusowym w jednej z frakcji. Którąkolwiek z nich wybierzesz, pomoże ci ona zaangażować się w odkrywanie znaczenia ukrytego w teraźniejszej chwili, w rozszerzeniu jakości twojego obecnego życia, oraz w przetransformowaniu cię zarówno w poszukującego jak i znajdującego.

Wraz z rozwojem procesu stawania się pełnią, nabywasz większej jasności co do twojego połączenia z wszechświatem jako całością: każdy z nas jest częścią wszystkiego. Wiedza staje się mądrością, a wewnętrzny nauczyciel zostaje zainspirowany do spokojnego i pokornego komunikowania wglądów.

Nauczysz się jak polegać na swojej duszy i jak żyć, nie z zewnątrz do środka, ale ze środka na zewnątrz.


tłum. Barbara Motyka

http://www.asiact.org/archive/astrology/05-11.asp