Zielony - Prawda

,,Jestem drogą, prawdą i życiem."

Jan 14:6


Zielony składa się z podstawowych kolorów niebieskiego (niebo) oraz żółtego (słońce) i w znaczeniu Aura Somy reprezentuje serce, obserwatora oglądającego prawdziwą naturę ziemskiej  egzystencji.

Jest 9 butelek Equlibrum z zielonym kolorem w jednej z frakcji. Każdy z tych flakoników może nam pomóc przejść poprzez gąszcz socjalnych i kulturowych uwarunkowań i w ten sposób ewoluować ku prawdzie naszego prawdziwego Ja.

Czyny mogą odzwierciedlać prawdę lub iluzję, więc kiedy odnajdziemy prawdę możemy się do niej dostroić. Najłatwiejszym sposobem współbrzmienia z czymkolwiek jest jak najlepiej to zrozumieć: ubrać to w słowa. I chociaż prawda może być wyrażona słowami, jednakże nimi niej jest –słowa tylko wskazują na prawdę. Jak mówią buddyści ,,palec wskazujący na księżyc nie jest księżycem”- podobnie myśli w najlepszym przypadku tylko wskazują na prawdę.

Każdy z nas jest prawdą, rdzeniem naszej prawdziwej istoty jest prawda. Będąc w  kontakcie z tym  wymiarem wewnątrz siebie, z własną jaźnią łączymy się z jednością całego życia. I to właśnie jest miłość. Vicky Wall odnosiła się do butelki nazwanej ,,Idź i Obejmij Drzewo”, zielony/zielony jak do ,,centralizatora”, który daje ,,umysłowi przestrzeń aby mógł podróżować”.

Flakonik 10 zielony/zielony, w Tarocie reprezentuje Koło Fortuny. Za kołem i pozornym przypadkowym łutem szczęścia, szansą lub przypadkiem stoi inteligentny i uporządkowany plan- prawda, której cząstką jesteśmy. Zielony pomaga nam przejrzeć na wskroś pozorny chaos codziennego życia, przeszłość, nasze iluzje i ujrzeć ukryty boski porządek -przestrzeń skąd możemy decydować jakie jest  nasze przeznaczenie.

Koło przywołuje na myśl zmieniającą się panoramę naszego życia, przy czym przez cały czas piasta koła pozostaje nieruchoma w swoim centrum; stała i niezmieniająca się esencja lub prawda. Podróż powrotną tego archetypowego etapu odzwierciadla flakonik 88, Jadeitowy Cesarz, zielony/niebieski- płynne połączenie percepcji i woli wspierające nas by mądrze wybierać, podejmować decyzje w zgodzie z naszym głębszym, prawdziwym Ja. Kiedyś Mike Booth opisał istotę tej butelki: ,, Spójrz na nocne niebo, zobacz zielone lasy. Zajrzyj do wnętrza, a przynajmniej wejdź prawdziwie w życie, by móc doświadczyć wszystkich jego wymiarów, by zrozumieć prawdę serca”.

Często  posiadanie racji  zatraca  prawdę: mieć rację oznacza, że musimy sprawić by inni  jej nie mieli, tylko po to aby mieć większe poczucie kim jesteśmy. Nawet gdy chcemy bronić prostego, prawdziwego stwierdzenie takiego jak: ziemia jest okrągła, bronimy siebie lub przynajmniej tego- kim myślimy, że jesteśmy. Prawda nie potrzebuje obrony: my nie potrzebujemy obrony. Gdy myślimy, że mamy rację wzmacniamy naszą iluzję separacji.

Kiedy czujemy się odcięci od życia, od tego kim jesteśmy, od wewnętrznej prawdy, użycie którejkolwiek butelki z zieloną frakcją może dać nam poczucie jedności pozwalając walczącym, sprzecznym częściom w nas przynajmniej spotkać się razem dając poczucie zrównoważenia i spokoju. Flakonik 21, ,,Nowy Początek Miłości”, zielony/różowy uczy nas, że gdy pokochamy siebie dogłębnie, stajemy się całością, kompletni i przepełnieni celem.

Drogą  powrotną karty tarota  Świat, (reprezentowanej przez butelkę 21)  jest Flakonik 99, Archanioł Tzadkiel, jasno oliwkowy/jasno różowy. Butelka ta odnosi się do ostatniego (na ten czas) etapu w podróży głupca: odkrywczej podróży przez przeciwności naszego Istnienia - gdzie świadomość i nieświadomość idą ramię w ramię. Znacznie wzrasta nasza zdolność, aby być tutaj jako świadek, który żyje prawdą i bezgraniczną wolnością.

,,Prawda pojawia się, gdy ktoś daje sobie przestrzeń,  aby zobaczyć siebie takim jakim jest. To  mądrość,  która powstaje w rezultacie poszukiwań. Jest to zdolność do podejmowania właściwych decyzji w nawiązaniu do naszego życiowego celu. Bycie w stanie odnalezienia  właściwego kierunku, który doprowadzi nas tam gdzie powinniśmy być.”

Rozszerzona myśl przewodnia dla butelki 63, Djwal Khul and Hilarion, szmaragdowo zielony/jasno zielony

 

tłum. Marbara Motyka

źródło: http://www.asiact.org/archive/astrology/astro.asp?y=2010&m=10