Złoty - Wewnętrzna Przestrzeń

,,Złoty jest o przekroczeniu więzów przetrwania i wkroczeniu w złotą chwilę.”

Mike Booth


Głęboka radość pojawia się wtedy, gdy posiadamy tą mądrość, że jesteśmy jednym ze wszystkim, co się wydarza: gdy jesteśmy w stanie porzucić osobiste osądy odnośnie tego, jakie powinno być życie. Z chwilą, w której zdamy sobie sprawę, że wszystko jest cykliczne musimy zaakceptować nietrwałość wszystkiego. Gdy uświadomimy sobie, że żadna sytuacja nie trwa wiecznie, że jest przelotna, wtedy słabnie nasze przywiązanie i jesteśmy w stanie cieszyć się swoimi przyjemnościami i pasjami, kiedy ich doświadczamy, z mniejszą obawą o ich utratę i bez niepokoju o przyszłość.

Ta właśnie mądrość zawarta jest w złotym kolorze: kiedy już więcej nie utożsamiasz się ze swoją pozycją, ze swoimi osiągnięciami, pieniędzmi i czymkolwiek, co więzi cię w formie. To, co się pojawia to subtelny, głęboki spokój- świadomość wewnętrznej przestrzeni.

Użycie którejkolwiek z 14-u buteleczek ze złotą frakcją może nam pomóc w przerwaniu niekończącej się paplaniny naszego umysłu i znalezieniu przestrzeni pomiędzy myślami- przestrzeni, gdzie żyje radość. Myślą przewodnią flakonika ,,Mądrość w Nowej Erze”, przeźroczysty/złoty jest bycie w kontakcie z mądrością, aby mogła ujawnić się jasność.

Złoty jest III-rzędowym kolorem powstałym z podstawowego żółtego (umysł i indywidualna wola) i II-rzędowego pomarańczowego (wgląd i wytrwałość w poszukiwaniu błogości) i przynosi niektóre przesłania ich obu: dążąc do zrozumienia nietrwałości formy, dotykamy wiecznej przestrzeni, która jest wewnątrz – dotykamy naszego wewnętrznego złota.
Świadomość pochodząca z wewnętrznej przestrzeni jest tym, kim jesteś w swojej istocie.

Buteleczka 40 ,,Jam jest”, czerwony/złoty może nam pomóc dosięgnąć naszej wewnętrznej przestrzeni, nie uwarunkowanej świadomości emanującej prawdziwą radością istnienia. Czerwony w górnej frakcji pomaga nam w ugruntowaniu poczucia „Ja Jestem”- bezpośrednio stania się świadomym świadomości, jako własnego prawdziwego ja.

Innym sposobem by naturalnie przenieść się, z zewnętrznej formy do wewnętrznej bezforemności jest stanie się uważnym swojego oddechu. Odczucie wpływającego i wypływającego powietrza w ciele tworzy przestrzeń, generuje świadomość i sprawia, że odwracamy nasza uwagę od myślenia.

Oddychanie do naszego brzucha, naszego złotego obszaru, sprowadza nas do ciała i do chwili teraźniejszej – nasze ciało jest zawsze w teraźniejszości.

Poprzez świadome przebywanie w złotym obszarze naszego ciała, ożywiamy znajdującą się wewnątrz nas starożytną mądrość. Głęboka magenta w dolnej frakcji flakonika 90,,Pomoc Mądrości”, złoty/głęboka magenta sugeruje dotarcie do naszego niewyczerpanego źródła mądrości. Przypomina się nam, że wiedzę nabywamy natomiast mądrość już posiadamy.

Słowo oświecenie (ang.En-lightment) sugeruje, że możemy zmniejszyć (lighten w jęz. angielskim znaczy również zmniejszyć), obciążenie, którym jest ciężar formy. Stań się swoim własnym alchemikiem


tłum. Barbara Motyka
źródło:http://www.asiact.org/archive/astrology/astro.asp?y=2007&m=7