Królewski Niebieski - Gruntujący Spokój


,,Jeśli zostaną oczyszczone drzwi percepcji, każda rzecz ukaże się człowiekowi taką, jaka jest naprawdę, nieskończona."

William Blake


Królewski niebieski w znaczeniu Aura Somy jest znalezieniem głębokiego spokoju i wewnętrznym wyciszeniem w rdzeniu miłości tego, co jest.

Natura życia ma to do siebie, że wszyscy doświadczamy bolesnych strat. Wielu z nas kiedyś doświadczyło tragicznej, bolesnej straty: to, w co włożyliśmy naszą tożsamość zostało zniszczone, mogła to być nasza reputacja, dobytek, związki lub nasze fizyczne zdolności. Jakakolwiek strata się nam przydarzy mamy wybór: stawić opór albo poddać się.

Poddanie się oznacza wyjście poza nasze uwarunkowania i oczekiwania, czym powinno być życie: to wewnętrzna akceptacja tego, co jest. Bardzo często zdarza się- prawdopodobnie, dlatego, aby móc to znieść, (co inaczej byłoby nie do zniesienia), że w niewytłumaczalny sposób przekraczamy własne udręczenie lub nasz wielki lęk i znajdujemy przestrzeń w nas samych gdzie panuje wszechogarniający spokój: ,,spokój, który wykracza poza nasze zrozumienie”. (Św. Paweł)

Kiedyś, gdy forma, z którą się utożsamiasz rozpadnie się, a twoja dusza będzie uwolniona z uwiezienia w materii, wzrośnie możliwość doświadczenia twojej prawdziwej esencji. Każda z 6 butelek zawierających królewski niebieski w jednej z frakcji może być niezwykłą odżywką w czasach transformacji. Akceptacja i spokój królewskiego niebieskiego pozwala ujawnić się świadkowi i wyprowadza cię poza arenę osobowości; wiara (niebieski) zaczyna wzrastać, a ty stopniowo wyswobadzasz się z wewnętrznych ograniczeń. Twoje iluzje rozwiewają się i pojawia się klarowność: samsara może stać się nirwaną.

Afirmacja dla flakonika 96, Archanioł Rafael królewski niebieski/królewski niebieski brzmi: ,,Intuicja wzrasta im wyraźniej słyszę, wyraźniej widzę, wyraźniej smakuję. Wszystko, co ukryte staje się klarowne”. Stosowanie zawartości tej buteleczki pomoże ci wejść w każdą chwilę z nieuwarunkowaną świadomością i połączyć się ze wszystkim, co jest; królewski niebieski przynosi wsparcie dla duszy z wyższego poziomu.

Królewski niebieski jest III-rzędowym kolorem powstałym ze zmieszania podstawowego niebieskiego i II-rzędowego fioletowego, a ponieważ fioletowy jest mieszaniną czerwonego i niebieskiego wynika z tego, że królewski niebieski składa się w większości z niebieskiego z niewielką domieszką czerwonego. Czerwony jest kolorem fizyczności, ugruntowania i przebudzenia, koncentracji i pasji. To czerwony lub różowy (rozświetlony czerwony) w królewskim niebieskim stwarza możliwość chodzenia mistycznymi ścieżkami stąpając mocno po ziemi.

Trzy z sześciu buteleczek z królewskim niebieskim po wytrząśnięciu dają szmaragdową zieleń (B32, Sofia królewski niebieski/złoty; B47, Buteleczka Starej Duszy królewski niebieski/cytrynowo-żółty; B97, Archanioł Uriel, złoty/królewski niebieski). Zielony jest kolorem serca; w róży kolorów Aura Somy jest barwą opozycyjną do czerwieni. Biegunowość czerwony-zielony jest przebudzeniem w sercu naszego jestestwa i bezpośrednio łączy nas z naszym przeznaczeniem z troską o uzdrowienie naszej zielonej planety Ziemi. ( W jęz. angielskim Earth-ziemia jest anagramem heart-serce).

W miarę jak świadomie zestrajamy się z naszą esencją, serce otwiera się, starożytna mądrość (złoty) ujawnia się spontanicznie i światło wewnątrz świeci nieco jaśniej.

Stając się świadomymi wypełniamy nasze przeznaczenie jako ludzkie istoty. Wydaje się, że są trzy główne drogi, którymi świadomość może płynąć poprzez nas do świata form: akceptacja (niebieski), radość (żółty) i entuzjazm (czerwony).tłum. Barbara Motyka
źródło:http://www.asiact.org/archive/astrology/07-01.asp