Oliwkowy - Słodki Oddech

Kolor oliwkowy składa się z podstawowego żółtego i II-rzędowego zielonego i tworzy pomost pomiędzy żółtą barwą splotu słonecznego oraz zieloną energią serca przynosząc przesłanie ich obu. W ciele promieniuje z obszaru przepony: mięśnia przypominającego półkę, leżącego na dnie klatki piersiowej, bez którego nie moglibyśmy oddychać.

Powietrze, którym oddychamy, czy jesteśmy tego świadomi czy nie, łączy nas z tymi, z którymi nie chcemy się przyjaźnić jak i z egzystencjami, o których możemy nie mieć zielonego pojęcia. Wiatr niesie ze sobą to same powietrze poprzez cały glob i kpi sobie z narodowej suwerenności i granic. Krąży tak jak tlen w głębi nas wszystkich, a bez niego nie było życia. Oddech nie posiada formy, w wielu językach, słowo odnoszące się do oddechu z czasem zatraciło swoje pierwotne znaczenie wywodzące się od ducha (pneuma, atman).

Skierowanie uwagi na nasz oddech przenosi nas do bezczasowej teraźniejszości- odciąga nas od dżungli umysłu i prowadzi do przestrzeni serca. Wszystko to wyraża myśl przewodnia buteleczki 101, Archanioł Jophiel, jasno niebieski/jasno oliwkowy: ,,Droga powrotna do ogrodu serca. Otwarcie nowego poziomu istnienia.”

Stosowanie substancji zawartej w którejkolwiek z 5-u buteleczek zawierającej  kolor oliwkowy może nas wspierać w stawaniu się świadkiem naszego oddechu, naszego ducha, naszej świadomości. Przenosi nas do wymiaru bezforemności i łączy nas z kobiecą intuicją.

Tylko forma może zostać poznana, mimo to bez wymiaru bezforemności świat form nie mógłby istnieć. Poprzez każdy świadomy wdech wchodzimy w życie, a z każdym wydechem mamy możliwość porzucenia naszego przywiązania do naszej formy tożsamości.

Wzmacniamy naszą formę tożsamości domaganiem się uznania, złoszczeniem się, gdy go nie dostajemy, imponowaniem innym naszym stanem posiadania, dobrym wyglądem, naszym statusem, braniem rzeczy do siebie, obrażaniem się , narzekaniem ……lista nie ma końca.

Przesłaniem buteleczki 102, Archanioł Samael, głęboko oliwkowy/głęboka magenta, której narodziny miały miejsce na początku września, tuż po tragedii bliźniaczych wież World Trade Center jest to, że musimy na nowo przewartościować swoje relacje ze światem materialnym, światem form. Odcień w górnej frakcji jest unikalny w całym zestawie Aura Somy- ewidentna ciemność w świadomym umyśle. Zrezygnowanie z podkreślania tego, kim jesteśmy na poziomie formy jest drogą do wygenerowania świadomości i odkrycia mocy, która płynie w nas, gdy tylko jesteśmy zdolni uśmiercić to- czym nigdy nie byliśmy. Jesteśmy istotami światła, które zamieszkują materialną formę.

Poprzez bycie coraz bardziej świadomym naszego zamieszkującego ducha, oliwkowy pozwala nam radować się życiem, czuć wewnętrzne połączenie z innymi stworzeniami i naturą. Rodzimy się w świeżym, pełnym życia, nowym świecie.

Życie jest haustem świeżego powietrza
Anonim

tłum. Barbara Motyka

źródło:http://www.asiact.org/archive/astrology/astro.asp?y=2007&m=9