Żółty - Dojrzały Żółty


,,Tylko wtedy, gdy sami jesteśmy pełni spokoju mamy możliwość doświadczenia świadomości siebie w większym stopniu niż samoświadomości.”

Mike Booth, Wstęp do Sekwencji Mistrzowskiej


Życie wydaje się być nieustannym rodzeniem się na nowo. Każdy oddech reprezentuje nowy moment istnienia i stawania się. Możemy czuć się bardzo zagubieni dochodząc do konkluzji, że już nie wiemy kim właściwie jesteśmy. Z chwilą, gdy pozwolimy odejść swoim oczekiwaniom, kim powinniśmy być, kiedy jesteśmy w stanie całkowicie zaakceptować, że nie potrzebujemy tego wiedzieć, wówczas przychodzi jasność i wewnętrzny spokój. A wtedy, prawdopodobnie jesteśmy bliżej tego, kim jesteśmy naprawdę niż myśleliśmy do tej pory.

Piękna, w całości żółta buteleczka 42 ,,Żniwa”, może być rozpatrywana jako narzędzie do otwarcia nowych możliwości odnośnie świadomości siebie, radości, szczęścia i intelektualnej jasności: zrozumienia siebie. Afirmacja dla flakonika 42 brzmi:,,Czerpię radość z wiedzy, którą zostałem obdarowany. Czuję lekkość istnienia”.

Prawdziwe szczęście staje się realną możliwością. Stawienie czoła rzeczywistości zawsze nas umacnia: nie identyfikowanie się ze swoim stanem ,,braku szczęścia”, a jedynie stawienie czoła faktowi, że jest w tobie trochę ,,poczucia nieszczęścia" pozwala ci ruszyć naprzód. Zwracając uwagę na fakt, że to twoje myśli tworzą emocje, które odczuwasz, zamiast utożsamiać się z myślami i emocjami stań się uważnością leżącą poza nimi.

Szczęście jest ulotne; wolność od bycia nieszczęśliwym najpewniej można osiągnąć przez zobaczenie i zaakceptowanie tego, co jest. ,,Jaka jest różnica pomiędzy zamętem i jasnością? Różnica polega na sposobie, w jaki oddech przechodzi przez ciało.” Mike Booth. Podążaj za swoim oddechem przepływającym przez twoje ciało, bądź w kontakcie ze swoim naturalnym dobrym samopoczuciem i wewnętrznym spokojem, źródłem prawdziwego szczęścia. Żółty mówi o możliwości doświadczania radości w każdym momencie.

Przesłaniem buteleczki 70, żółty/przeźroczysty ,,Wizja Sławy”, jest wspieranie nas w dostrzeżeniu ukrytego głęboko w nas światła. Afirmacja dla tego flakonika brzmi: ,,Jestem otwarty na radość i widzę jak światło zaczyna świecić we mnie”.

Żółty zawiera w sobie możliwość wejścia w nasze wewnętrzny złoty obszar: głębszą wersją buteleczki 70 jest flakonik 73, złoty/przeźroczysty ,,Chang Tsu”. Przesłaniem tej buteleczki jest: ,,Szczęśliwy jest ten, kto potrafi się śmiać z siebie, on nigdy nie przestaje być rozbawiony”.

Humor bierze się z obfitej życzliwości: człowiek nie musi bronić swych słabości i dziwactw, kiedy są rozpoznane, zaakceptowane i przygarnięte jako coś własnego. Poczucie humoru w subtelny sposób ułatwia nam wyrażanie własnej wewnętrznej prawdy i ujawnia naszą siłę, dzięki której uznajemy wrodzony nam blask.

Śmiech jest terapeutyczny, wzmacnia nasze międzyludzkie więzy, współczucie i wzajemność. Kiedy zrelaksujesz się w odwiecznym procesie odradzania się na nowo, będziesz w stanie celebrować pojawienie się nieba na ziemi, pozwalasz świecić swojemu słońcu ukazując twoje prawdziwe kolory.

,,Gdy wierzymy w siebie możemy zaryzykować naszą śmieszność, zdumienie, spontaniczną radość lub jakiekolwiek inne doświadczenie ujawniające naszego ludzkiego ducha.”

E.E. Cummings


tłum. Barbara Motyka

źródło:http://www.asiact.org/archive/astrology/06-08.asp