Złoty - Gwiezdna Materia

Nasze poczucie kim jesteśmy determinuje naszą percepcję, nasze potrzeby i to, co jest dla nas najważniejsze w życiu. Pytanie brzmi, jak głęboko pragniemy dociec kim tak naprawdę jesteśmy, przy czym głębokość oznacza tu jak bardzo potrafimy się zbliżyć do swojego centrum. Jednym z naszych największych wyzwań jest odnaleźć chęć i gotowość by osiągnąć swoje centrum.

Jest to niczym test słońca o północy- aby dotrzeć do słońca o północy człowiek musi zrezygnować z ciepła jaką promieniuje powierzchnia słońca- jest to przedarcie się do centrum własnej jaźni. Centrum osiąga się przez odszukanie swojej głębi - jądra naszej pustki, naszej nicości . Poprzez  tą otchłań przemawia kreatywna moc Wszechświata.

To żyjące centrum- czyste złoto naszego jestestwa, leży głęboko wewnątrz brzucha, w złotym obszarze naszego ciała. W tym miejscu, nazywanym Harą, zawarta jest nasza prawdziwa aura, gdzie znajduje się Gwiazda Inkarnacji i nasz indywidualny program.

Kolor złoty w Aura Somie odnosi się do ,, połączenia się z Gwiazdą Inkarnacji i możliwości doświadczenia głębokiej radości, która rozwija się jako konsekwencja bycia zsynchronizowanym z Egzystencją.” Mike Booth

Złoty jest III-rzędowym kolorem powstałym z I- rzędowego żółtego (umysł, indywidualna wola) i II -rzędowego pomarańczowego (wgląd i wytrwałość w znalezieniu błogości) i przynosi ze sobą  przesłania ich obu: przez świadome poświecenie się, aby wyjść poza grawitację, dotykamy wiecznej przestrzeni w nas – naszego wewnętrznego złotego obszaru.


Użycie jednej z 14-u buteleczek ze złotą frakcją może nas wesprzeć w dotarciu do głębin naszej jaźni, abyśmy mogli dowiedzieć się i cenić siebie za to, kim jesteśmy naprawdę. Głównym przesłaniem flakonika nr 14 ,,Mądrość w nowych czasach”  przezroczysty/złoty jest: ,,Być w kontakcie z mądrością, aby mogła się ujawnić się jasność. Buteleczka nr 14 reprezentuje mądrość (złoty) i jasność (przeźroczysty), których potrzebujemy, aby odkryć kim naprawdę jesteśmy, naszą „wewnętrzną jaźń” i pomaga nam odnaleźć wolność dzięki rozpoznaniu wewnętrznej mądrości.” Książka źródłowa  Aura Somy.

Z chwilą, gdy osiągniemy swoje centrum jesteśmy w stanie połączyć się z sercem, a wtedy mądrość naszego brzucha może przepływać bez przeszkód – poprzez znalezienie spokoju w centrum naszego jestestwa,  mądrość duszy staje się dostępna.

,,Kombinacja zielony nad złotym, piękny olejek, reprezentuje decyzje i mądrość, by dokonywać prawidłowych wyborów, wprowadzając do materii fizycznie i duchowo wszystko,co jest potrzebne dla naszej misji i jaźni, aby móc posuwać się naprzód.” Vicky Wall o flakoniku 31,,Fontanna”. Światło wzrasta poprzez podejmowanie właściwych działań.

Kiedy wybieramy flakonik 97 „Archanioł Uriel” złoty/granatowy zaczynamy widzieć naszą prawdziwą esencję ukazaną tu jako powrotna droga Słońca: Starodawna wiedza ujawnia się spontaniczni, gdy tylko ześrodkujemy się w złotym obszarze naszego ciała.

Po wytrząśnięciu buteleczka ta staje się szmaragdowo zielona i przynależy do serca naszej istoty: łączy nasz cel na ziemi z jej planetarną siatką. Kiedy oddychamy do złotego obszaru ciała, nasze serce otwiera się i uzdrawia się ziemia. Pojawia się głęboki spokój :,,Spokój jest pustką-  pustką, która jest tak przepełniona świętą energią, że nie ma potrzeby, aby ją wyrażać. Jest to pustka, która mówi :nie mam żadnych potrzeb, a to pozwala doświadczyć jedności.”

Connie Kaplan


tłum. Barbara Motyka

źródło:http://www.asiact.org/archive/astrology/astro.asp?y=2009&m=7