Niebieski - Pieśń Śpiewana Na Niebiesko

,,Jeden jest spektakl potężniejszy niż morze,
Jest to niebo,
Jeden jest spektakl potężniejszy niż niebo,
Jest to wnętrze duszy"

Victor Hugo

Poprzez stawanie się świadomym wypełniamy nasze przeznaczenie. Świadomość jest ponadczasowa, wieczna. Kiedy świadomość staje się częścią manifestującego się wszechświata staje się zależna od czasu, dualności – więc się rozwija. To poprzez nas ludzi staje się możliwe, aby świadomość była częścią formy. To poprzez nas ludzi, coraz bardziej świadomych, świadomość może ewoluować, rozwijać się – kiedy tylko poddamy się i zastosujemy naszą własną inteligencję w służbie Uniwersalnej Inteligencji Wszechświata.

System Aura Somy koresponduje z innymi starożytnymi systemami takimi jak Kabała, Tarot i I Ching. Butelka nr 2 ,,Flakonik Pokoju”, niebiesko/niebieska odpowiada w Tarocie karcie Arcykapłanki i należy do środkowego filaru w Drzewie Życia Kabały, ścieżce noszącej nazwę Jednocząca Inteligencja.

Ścieżka ta obejmuje czakrę gardła (czakra w kolorze niebieskim), która w Drzewie Życia nosi nazwę Daath -otchłań i wejście do innych wymiarów. Ta ścieżka przerzuca pomost między głową i sercem. Jej przesłanie mówi, że kiedy dokonujemy wyborów, które na równi pochodzą z serca jak i z mądrości umysłu, wtedy dostrajamy naszą osobistą wolę z Wolą Boską.

We wszystkich życiowych interakcjach – a szczególnie w naszej wewnętrznej komunikacji – musimy dokonywać wyborów, a wybory ukierunkowują naszego ducha do działania. Połączenie głowy i serca, rozwijanie siły do dokonywania wyborów zgodnych z tym kim naprawdę jesteśmy, wyzwalanie naszego głosu  i ducha,  może się okazać najtrudniejszym  etapem w procesie duchowego dojrzewania. Bądźcie pewni, życie będzie się realizować poprzez nas, nie ma innej możliwości.

Podstawowe przesłanie archetypu Arcykapłanki to:  „Pozwól odejść chmurą emocji, nie zakłócaj centrum, a wtedy zobaczysz, że jestem z tobą zawsze. Jestem oddechem życia oddychającym przez Ciebie.”.

Poprzez oddech, poprzez wdychanie i wydychanie spokoju, zatrzymujemy umysł, światło rozprzestrzenia się i niebieski staje się jasno niebieskim. Poprzez oddech przychodzimy na świat. Kolor pojawił się na świecie jako niebieskie światło.

Poprzez oddech stajemy się spokojniejsi i wyłania się klarowność; teraz jesteśmy w stanie pozbyć się poczucia identyfikacji z wzorcami z przeszłości. Szczerze możemy powiedzieć „Twoja wola, nie moja”- myśl przewodnia flakonika nr 50 ,,El Morya", jasno niebieski/jasno niebieski.

W chwili, kiedy jesteśmy w stanie pozwolić, aby komunikacja przepływała przez nas, pojawia się zrozumienie, że im więcej spokoju mamy na poziomie świadomości, tym więcej światła uwalnia się wewnątrz nas.

,,Bądź wyciszonym i wiedz”, (Flakonik 60 Lao Tsu and Kwan Yin niebieski/przeźroczysty).tłum.Barbara Motyka

źródło:http://www.asiact.org/archive/astrology/astro.asp?y=2008&m=12