Flakoniki Equilibrium - Strona 2

Spis treści
Flakoniki Equilibrium
Strona 2
Wszystkie strony

Formuły zawartości butelek zmieniały się poprzez lata, jako rezultat wsłuchiwania się w źródło inspiracji, umożliwiając doskonalenie jakości składników i sposobu ich pielęgnacji. Rośliny uprawiane są biodynamicznie przez  Aura-Soma Products Ltd. (ASPL)  na farmie w Lincolnshire w Anglii a w przypadku gdy wymuszają to warunki klimatyczne lub zapotrzebowanie przerasta możliwości produkcyjne farmy, sprowadzane są z innych biodynamicznych źródeł zaopatrzenia. Dzięki temu, że uprawa odbywa się  w harmonii z duchowymi siłami natury pochodzące z niej rośliny posiadają wzmocnioną siłę życiową. Energie kryształów i kamieni przesyłane są z kolei do flakoników Equilibrium za pomocą subtelnej technologii zwanej procesem spagirycznym (gr. spao = rozdzielam i ageiro = łączę - określenie alchemii jako sztuki rozdzielania i łączenia ciał). Korzenie tego procesu sięgają dawnej alchemii i są fundamentem nowoczesnej farmacji. Uważa się również, że Paracelsus posiadał wiedzę o procesie spagirycznym, która stanowi podstawę jego współczesnej wersji. Szwajcarskie przedsiębiorstwo farmaceutyczne współpracujące z ASPL produkuje spagiryczne esencje z kryształów i minerałów, które dostarcza spółka. Następnie esencje te dodaje się do dolnej frakcji flakoników.

W aromaterapii terapeuci w przeważającym stopniu używają oleistych części roślin znanych jako podstawowe oleje. Zielarze z kolei używają wodnych ekstraktów ziół. W butelce Equilibrium górna część czy frakcja zawiera ekstrakty oleiste, a dolna część ekstrakty wodne, tak że obie części rośliny są obecne we flakoniku. Kiedy potrząśniemy butelką, obie te części tworzą tymczasową emulsję, która posiada współczulną bio-przyswajalność przez nasze ciało fizyczne i jest łatwo absorbowana przez skórę.

Podzielenie flakoników na dwie frakcje, było inspiracją jaką otrzymała założycielka tego systemu Vicky Wall- w czasie kiedy stworzyła pierwsze butelki. Co ciekawe podział ten symbolizuje również dwa aspekty naszej istoty- świadomość i podświadomość, gdzie górna frakcja butelki reprezentuje świadomość a dolna część podświadomość. Ta współzależność była zauważona przez Karola Junga, który odkrył, że kiedy patrzył ze swoimi pacjentami na mandalę to górną jej część odnoszono przeważnie do symboliki koloru, obrazu oraz formy, co było bardziej świadome dla osoby, natomiast dolna część odpowiadała podświadomości bądź świadomości zbiorowej jednostki. Dzięki temu kiedy smarujemy się zawartością butelek, które przed użyciem wstrząsamy, uzdrawiamy energetycznie zarówno podświadomość jak i świadomość, co prowadzi do powstania nowej jakości, na którą wskazuje kolor jaki otrzymujemy po zmieszaniu górnej i dolnej frakcji butelki. Aura-Soma powstała w 1983 r. i jest obecnie stosowana w ponad 50 krajach na świecie. Zamieszczone opisy działania flakoników, z którymi można się zapoznać klikając na nie, dokonano w oparciu o doświadczenia osób, które stosowały ten system. Należy jednak pamiętać, że każda z butelek niesie w sobie potencjał wielu jakości i to właśnie rezonans jaki zachodzi między aurą osoby a energią flakonów wskazuje, która butelka z zestawu Equilibrium jest w danym czasie dla nas najodpowiedniejsza.

Jak używać butelek.

Butelki, jak również inne składniki omawianego systemu, zostały stworzone z intencją aby działały dla naszego największego dobra, kiedy będziemy ich używać. W przypadku flakoników Equilibrium, proces ten rozpoczyna się, kiedy potrząsamy wybraną przez siebie butelką, trzymając ją w lewej ręce. Flakonik powinien być trzymany w taki sposób, że od dołu wspiera się na kciuku, palec środkowy położony jest na szczycie otwartej butelki a palec serdeczny i wskazujący umieszczone są na każdym z „ramion” flakonika. Mały palec nie powinien dotykać butelki. Potrząsanie flakonikiem w rzeczywistości rozpoczyna przywracanie równowagi w czakrach poprzez analizę składową 144 000 nadi bądź punktów energetycznych ciała. Jest to poziom, na którym oddziałuje współczulny rezonans. Kiedy już aktywowaliśmy flakonik wewnątrz, do najbardziej pomocnego z wielorakiego potencjału roślin, kamieni i energii kryształów, wówczas nakładamy otrzymaną ze zmieszania olejku i wody emulsję. Najpierw nalewamy kilka kropli na dłoń i zacieramy obie ręce. Następnie nanosimy substancję w kształcie zamkniętej obręczy wokół ciała na wysokości tej jego części, która pod względem koloru odpowiada barwom składowym flakonika, co zostało omówione w indywidualnych opisach butelek. Kiedy nakładamy zawartość flakonika Equilibrium na ciało fizyczne, skóra absorbuje energie składników i kolor zostaje wypromieniowany do pola aury. W ten sposób, szczególna kombinacja kolorów, którą wybraliśmy pracuje, aby przywrócić jasność do związanych z nią czakr, bądź w inny sposób troszcząc się o nasz wzrost. Aspekt samodzielnego wyboru w Aura-Somie jest fundamentalny, aby zrozumieć jak działa ten system.

Oddziaływanie, które wspiera nasz indywidualny rozwój, ma miejsce na wszystkich poziomach naszej istoty. Kiedy robimy wdech wyobrażamy sobie, że wdychamy kolor, który wybraliśmy. Jeśli pobudzimy kolory za pomocą swojego oddechu i uwewnętrznimy je poprzez ich zastosowanie, wejdziemy w stan większej harmonii. Co więcej interpretowanie znaczenia kolorów może pomóc nam we wzroście samoświadomości.

Zwykle zaleca się aby smarować się olejkiem dwa razy dziennie. Jednakże jeżeli okaże się, że zachodzące zmiany trudno nam zintegrować, wówczas można go stosować rzadziej, na przykład raz dziennie, bądź raz na dwa dni. W zależności od intensywności smarowania się zawartość flakonika zużywa się zwykle w czasie od 1-3 miesięcy.